Pełny efekt przy laserowym usuwaniu makijażu permanentnego – ile sesji?

Pełny efekt przy laserowym usuwaniu makijażu permanentnego – ile sesji?

Pierwsze pytanie, które będziesz musiała zadać swojemu technikowi laserowemu brzmi: „Jak bolesny jest ten proces?”. Jeśli masz wrażliwą skórę, możesz poczuć pewne ukłucie. Jednak ból będzie minimalny i nie będzie trwał dłużej niż dziesięć minut. Możesz również doświadczyć pewnych hipo lub hiperpigmentacji podczas zabiegu.

Laser nanosekundowy YAG

Laser nanosekundowy YAG jest znany z doskonałych wyników w usuwaniu makijażu permanentnego. Jego wiązka przebija masę tuszu, wytwarzając bloki o wielkości od 1 do 5 mm. Bloki te mają strukturę warstwową. W zależności od parametrów pracy, mogą mieć również różną długość. Jest to najskuteczniejszy rodzaj lasera do usuwania makijażu permanentnego – ta część materiału jest zaczerpnięta ze strony Informator Medycyny Estetycznej.

Należy jednak pamiętać, że usuwanie makijażu permanentnego może spowodować paradoksalne przyciemnienie koloru. Dzieje się tak szczególnie w przypadku jasnych pigmentów. Uważa się, że przyciemnienie jest spowodowane różnymi stanami utlenienia żelaza. W wyniku tych różnych stanów powstaje Fe3+ (czerń). Ciemne pigmenty będą wymagały zabiegów chirurgicznych w celu ich usunięcia.

Laser nanosekundowy YAG jest najbardziej skuteczny w usuwaniu tatuaży, chociaż niektóre kolory mogą być odporne na zabieg. Jednak niektóre osoby muszą być skłonne do poddania się kilku sesjom, zanim ich tatuaż zostanie całkowicie usunięty. Zastosowanie tego lasera umożliwia również leczenie pigmentu, który rozprzestrzenił się na inne obszary ciała.

Zakres PDI lasera YAG nanosekundowego mieści się w zakresie nanosekund i ma pośrednie cechy absorpcji. W rzeczywistości znajduje się on w połowie drogi między laserami pikosekundowymi Ruby Nano i Nd-YAG. W zakresie PDI lasery nanosekundowe YAG wytwarzają widma absorpcyjne porównywalne z widmem Ruby Nano. Ponadto, półilościową ocenę skuteczności lasera można uzyskać poprzez porównanie intensywności pasma absorpcji przy 651 nm. Zabiegi Ruby nano pozostawiły pozostałości absorpcji na poziomie 22%, natomiast nanosekundy Nd-YAG tylko 1%.

Laser nanosekundowy YAG jest również stosowany w usuwaniu makijażu permanentnego, choć jego skuteczność jest ograniczona. Jego wpływ na pigmentację nie jest trwały, więc pacjenci o ciemniejszej skórze powinni być ściśle monitorowani. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy skorzystać z leczenia u licencjonowanego specjalisty, którego certyfikaty są ważne w tej dziedzinie.

Q-switched ruby laser

A Q-switched Ruby laser to laser wytwarzający impulsy czerwonego światła o długości fali 694 nm. Jest skuteczny w usuwaniu pigmentacji z tatuaży i brązowych plam, jednocześnie nie uszkadzając otaczającej skóry. Jednak nadmierne stosowanie może powodować niepożądane plamy lub plamki.

Laser ten jest jednym z najskuteczniejszych typów laserów do usuwania tatuaży. Jego działanie polega na wytwarzaniu krótkich impulsów czerwonego światła, które podgrzewają pigment tatuażu i rozbijają go na drobne cząsteczki. Te drobne cząstki są następnie usuwane przez układ odpornościowy organizmu. Oznacza to, że można używać lasera rubinowego Q-switched do usuwania makijażu permanentnego bez konieczności odwiedzania wielu salonów.

Ten rodzaj lasera jest stosowany do usuwania tatuaży od dziewięciu lat. W przeciwieństwie do niespecyficznych technik laserowych, laser rubinowy Q-switched selektywnie oddziałuje na skórne zawiesiny pigmentu, umożliwiając uzyskanie cosmesis bez blizn. W badaniu 48 profesjonalnych tatuaży, laser rubinowy Q-switched wypadł lepiej niż laser Nd:YAG w rozjaśnianiu czarnego barwnika.

Czytaj również:   Czy efekt laserowego usuwania tatuażu jest trwały?

A Laser rubinowy Q-switched ma wiele zalet. Jest to jedyna nieinwazyjna metoda usuwania tatuażu bez powstawania blizn. Sprawdza się również w przypadku innych problemów kosmetycznych. Zabieg ten może być stosowany na twarzy lub ciele. Laser rubinowy Q-switch jest bezpieczny i skuteczny w przypadku szeregu innych rodzajów skóry.

Czas rekonwalescencji po zabiegu laserem rubinowym jest minimalny, a pacjenci mogą po nim wrócić do normalnych czynności. W niektórych przypadkach po zabiegu wystąpi obrzęk i zaczerwienienie. Jednak objawy te ustępują zwykle po kilku dniach i wymagają minimalnego czasu przestoju.

Usuwanie soli

Usuwanie soli jest bardziej opłacalną opcją usuwania makijażu permanentnego niż usuwanie laserowe. Jednak w przeciwieństwie do usuwania laserowego, które usuwa makijaż poprzez jego wchłonięcie, usuwanie soli fizjologicznej pozostawia bliznę. Ponadto, usuwanie laserowe jest droższe niż usuwanie solą, które może kosztować 150 do 250 dolarów za sesję.

Ze względu na potencjalne skutki uboczne, usuwanie soli fizjologicznej powinno być wykonywane tylko przez profesjonalistów. Jeśli chcesz uzyskać doskonały, bezszwowy i naturalnie wyglądający wynik, skonsultuj się z renomowanym technikiem przed poddaniem się procedurze. Renomowany technik powinien używać sterylnego sprzętu i upewnić się, że ich sprzęt jest wolny od wszelkich bakterii i infekcji.

Inną wadą usuwania laserowego jest niezdolność do ukierunkowania się na wszystkie pigmenty. Oznacza to, że nie może on usunąć tatuaży wykonanych z białego pigmentu. Z drugiej strony, usuwanie solą fizjologiczną działa na wszystkie rodzaje skóry i pigmentu. Działa również dobrze na skórze, która jest wrażliwa. W zależności od rodzaju pigmentu, usuwanie solą fizjologiczną jest bardziej odpowiednią opcją dla obszarów wrażliwych, podczas gdy leczenie laserowe nie jest zalecane dla tych obszarów.

Liczba sesji solnych zależy od pożądanego rezultatu. Na przykład kobieta może potrzebować 11 sesji usuwania tatuażu solą fizjologiczną, aby całkowicie wymazać swój tatuaż. Liczba sesji będzie również zależeć od tego, jak ciało reaguje na leczenie. Jeśli kolor tuszu jest bardzo ciemny, rozjaśnienie go może zająć kilka sesji. Z drugiej strony, usuwanie za pomocą soli fizjologicznej jest bezpieczniejszą, organiczną alternatywą dla laserowego usuwania tatuażu.

Podczas gdy usuwanie soli fizjologicznej jest znacznie mniej bolesne, nadal wiąże się z pewnym ryzykiem. Procedura może uszkodzić tkankę skórną i może spowodować powstanie blizn. Usuwanie soli fizjologicznej jest zazwyczaj wykonywane w ciągu 48 godzin po zabiegu Makijażu Permanentnego. Po usunięciu soli fizjologicznej na skórze pojawi się zaczerwienienie. Należy dokładnie umyć skórę i zastosować dobry krem nawilżający, aby utrzymać nawilżenie tego obszaru.

Kolor tuszu tatuażu

Jeśli martwisz się o kolor swojego tatuażu po laserowym usunięciu makijażu permanentnego, jest kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć. Po pierwsze, musisz wiedzieć, że różne kolory różnie reagują na działanie lasera. Podczas gdy większość kolorów jest całkowicie usuwana po jednym zabiegu, trudniejsze mogą wymagać więcej zabiegów. Na szczęście nowoczesne lasery radzą sobie z całym spektrum kolorów. Są one również znacznie bardziej skuteczne niż starsze zabiegi laserowe.

Usuwanie laserowe może usunąć szereg kolorów, w tym czerwony, niebieski, zielony i żółty. Najłatwiejsze do usunięcia są czarne i niebieskie pigmenty, a zielone i fioletowe pigmenty mają umiarkowany sukces. Jednak tatuaże w kolorze białym, cielistym lub turkusowym rzadziej reagują na leczenie laserowe.

Czytaj również:   Lekarz odpowiada na pytanie o przyczyny powstawania rozstępów

Najpopularniejsze kolory tatuaży to czarny, niebieski, zielony, czerwony, żółty i pomarańczowy. Każdy kolor ma inne spektrum absorpcji, w zakresie od 420 do 800 nm. Z tego powodu lasery do tatuażu są wybierane na podstawie ich reaktywności na różne długości fal. Profesjonalni tatuażyści używają różnych mieszanek pigmentów i muszą przewidzieć, które pigmenty będą reagować na każdy rodzaj długości fali.

Tatuaże goją się na skórze w ciągu dziesięciu do czternastu dni. Cząsteczki pigmentu są skoncentrowane w środkowej i powierzchownej skórze właściwej. To wąskie rozmieszczenie cząstek pigmentu jest kontrolowane przez przewlekłe działanie fagocytujące makrofagów skórnych, które ogranicza cząstki pigmentu do fibroblastów okołonaczyniowych i rezydentnych komórek fagocytujących. Cząstki pigmentu są uwalniane dopiero po dotarciu lasera do tuszu.

Tatuaże w dolnej części ciała bledną wolniej niż te na górnej części ciała. Dzieje się tak dlatego, że tatuaże wykonane przez amatorów są zwykle mniej odporne na działanie lasera. Różne barwniki różnie reagują na różne długości fal, przez co usuwanie pewnych kolorów jest trudniejsze niż innych. Tatuaże fluorescencyjne są trudniejsze do usunięcia ze względu na ich reaktywność na światło. Jednak niektóre kolory mogą wyblaknąć po serii zabiegów.

Liczba wymaganych sesji

Istnieje wiele czynników, które określają liczbę sesji potrzebnych do laserowego usuwania makijażu permanentnego. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wiek i poziom nasycenia tatuażu. Jeśli Twój tatuaż ma więcej niż 6 miesięcy, usunięcie go za pomocą zabiegu laserowego może nie być możliwe. W takim przypadku możesz zamiast tego zdecydować się na usuwanie solą fizjologiczną. Jednak ta metoda może nie działać dobrze na tatuażach o czerwonym zabarwieniu i może spowodować powstanie blizn.

Jeśli tatuaż jest mały, może to zająć tylko jedną sesję. Jednak jeśli jest duży, może to zająć kilka sesji. Proces będzie wolniejszy, jeśli tatuaż jest duży. Ponadto ekspozycja na słońce opóźni pełny efekt. Aby uniknąć tych problemów, należy stosować odpowiednią dietę i dużo spać.

Przed zdecydowaniem się na laserowe usuwanie makijażu permanentnego, należy skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą od laserów. Przed zabiegiem należy wykonać próbę na niewielkim fragmencie skóry. Podczas poddawania się zabiegowi laserowego usuwania makijażu permanentnego należy stosować ochronę oczu. Można założyć jednorazowe osłony na oczy lub metalowe okulary ochronne. Jeśli trzeba chronić powieki, można zdecydować się na specjalne wewnątrzgałkowe osłony na oczy.

Istnieje wiele zagrożeń związanych z laserowym usuwaniem makijażu permanentnego. Wśród tych zagrożeń jest powstawanie keloidów i blizn przerostowych. Ponadto w niektórych przypadkach może dojść do martwicy powiek. Innym ryzykiem jest reakcja na pigment, który jest wprowadzany do skóry. W takim przypadku może być potrzebne kilka kolejnych sesji dla uzyskania pożądanego efektu.

Podobne tematy