Czego można się spodziewać po zabiegu laserowego usuwania makijażu permanentnego ust

Czego można się spodziewać po zabiegu laserowego usuwania makijażu permanentnego ust

Rozważając uzyskanie trwałego usunięcia makijażu ust, ważne jest, aby wiedzieć, czego oczekiwać podczas procedury. Istnieje kilka czynników do rozważenia, w tym cena i czas trwania. Oprócz samej procedury, należy być świadomym możliwych skutków ubocznych i symptomologii. Jeśli masz jakiekolwiek z tych obaw, należy skonsultować się z wykwalifikowanym kosmetycznym profesjonalistą laserowym.

Koszt

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego ust jest zabiegiem kosmetycznym. Wymaga on przeprowadzenia serii sesji. Proces ten wymaga od jednego do 12 zabiegów. Proces jest stosunkowo bezpieczny, a pacjenci mogą być zdrętwiali podczas zabiegu. Zabieg jest zwykle wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę od laserów – zasób ten jest udostępniony przez serwis beautybelly.pl. Przed zabiegiem należy wykonać strzał testowy, aby zapewnić, że zabieg jest bezpieczny i skuteczny. Strzał testowy powinien być wystarczająco duży, aby wyciąć kolor, jeśli nie działa. Ochrona oczu może obejmować jednorazowe osłony na oczy lub metaliczne okulary ochronne. Pacjenci powinni również nosić specjalne osłony na powieki.

Zabieg trwa około jednej do trzech godzin. Zwykle obejmuje środek znieczulający, ale acetaminofen jest zalecany w celu zmniejszenia ewentualnego bólu. Zabieg wykonywany jest zazwyczaj w gabinecie lekarskim lub zakładzie pielęgnacji skóry. Procedura nie jest objęta ubezpieczeniem medycznym. Procedura może kosztować 400 do 800 dolarów za sesję.

Laserowe usuwanie jest zazwyczaj droższe niż usuwanie soli fizjologicznej, ale cena zależy od obszaru, który musi być usunięty. Technik laserowy określi dokładną cenę za procedurę w oparciu o rozmiar i obszar do leczenia. Jednak koszt jest tego wart, jeśli jesteś całkowicie zadowolony z wyników.

Procedura trwa zazwyczaj od jednej do dwóch sesji, aby całkowicie usunąć makijaż ust. Jednak w zależności od nasilenia pigmentacji, kilka sesji może być konieczne. Typowa sesja usuwania tatuażu ust kosztuje od 200 do 500 dolarów. Ponadto, niektórzy pacjenci doświadczają pewnych podrażnień po zabiegu, ale zazwyczaj są one minimalne. Wizyta kontrolna jest konieczna, aby ustalić, czy zabieg zadziałał zgodnie z oczekiwaniami.

Czas trwania

Czas trwania procedury laserowego usuwania makijażu permanentnego ust różni się od pacjenta do pacjenta. Ogólnie rzecz biorąc, jedna do dwunastu sesji są wymagane do pełnego usunięcia. Niektórzy pacjenci mogą doświadczyć lekkiego zdrętwienia po zabiegu. Podczas zabiegu lekarz zastosuje miejscowe znieczulenie na wargi i powieki, aby zminimalizować dyskomfort. Chociaż zabieg laserowy jest bolesny, zazwyczaj nie zagraża życiu.

Po zabiegu laserowym, makijaż permanentny ust zacznie blaknąć po tygodniu. Jednak osiągnięcie pożądanego rezultatu może wymagać kilku zabiegów. W zależności od rodzaju odcienia, stylu życia danej osoby oraz ilości przebywania na słońcu, zabieg może wymagać poprawek. Niektóre osoby mogą również chcieć zmienić swój kolor. Na przykład, nagie usta mogą zostać zmienione na brzoskwiniowy róż po zabiegu laserowym. Podobnie, brązowy eyeliner może zostać zmieniony na czarny lub marynarski odcień. Niektóre zabiegi mogą być nawet pokrywane przez ubezpieczenie zdrowotne.

Czytaj również:   Domowe sposoby na pozbycie się blizn

W większości przypadków procedura wymaga kilku sesji. Każda sesja może trwać od 20 minut do godziny. Czas trwania każdej sesji zależy od rodzaju użytego tuszu, wielkości obszaru oraz głębokości wstrzykniętego tuszu. Zapytaj swojego operatora o konkretne szczegóły. Chociaż zabieg jest bezbolesny, przez kilka dni lub tygodni po zabiegu może wystąpić niewielkie podrażnienie skóry.

W zależności od rodzaju użytego tuszu, laser może usunąć część pigmentu, ale może nie być w stanie usunąć całego tuszu. Może zaistnieć potrzeba zmiany długości fal lasera, aby usunąć pozostały pigment. Może to pozostawić blizny. W zależności od rodzaju pigmentu, do całkowitego usunięcia tuszu może być konieczna więcej niż jedna sesja. Pigment może również zanikać w ciągu kilku miesięcy.

Symptomy

Laserowy demakijaż ust jest stosunkowo prostym zabiegiem, który może trwać zaledwie jeden zabieg. Po jednym zabiegu jasność i szerokość ust będzie wydawać się mniej zauważalna. Efekt ten stanie się bardziej zauważalny w ciągu kolejnych kilku tygodni. Powtórzenie zabiegu zalecane jest po ośmiu tygodniach. Jeśli masz alergie, skonsultuj się z lekarzem przed poddaniem się zabiegowi.

Pacjenci mogą odczuwać pewien ból podczas zabiegu, ale powinien być on minimalny. Podczas zabiegu wstrzykiwana jest maść znieczulająca, aby zmniejszyć dyskomfort. Miejscowa maść znieczulająca jest również nakładana na ten obszar. Zabieg może być wykonany w godzinę lub dwie, w zależności od indywidualnego tempa metabolizmu organizmu i desolatności konturu ust.

Po zabiegu, przez pierwsze 24 godziny zauważysz łagodne pęcherze i zaczerwienienie. Mogą one być małe lub duże. Krwawienie i zasinienie może występować do dwóch tygodni. Zimny okład może pomóc zminimalizować ból. Chociaż obszar ten będzie bolał, powinien być w pełni zagojony do czasu powrotu do domu.

Laserowy demakijaż ust wymaga wykwalifikowanego lekarza, który ma doświadczenie w wykonywaniu tej procedury. Najpierw należy zastosować miejsce próbne, aby określić poziom uszkodzenia. Do osiągnięcia pożądanego rezultatu może być konieczne wykonanie kilku zabiegów. Jeśli procedura nie jest wykonywana prawidłowo, możesz cierpieć na depigmentację i blizny. W niektórych przypadkach możesz nawet skończyć z czarnym konturem na wardze.

Efekty uboczne

Jednym z efektów ubocznych laserowego usuwania makijażu permanentnego ust jest paradoksalne przyciemnienie pigmentu. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku jasnych pigmentów. Uważa się, że jest to związane z różnymi stanami utlenienia żelaza. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do powstania czarnych pigmentów, dlatego konieczne jest zastosowanie metod chirurgicznych w celu utrwalenia pigmentów.

Innym efektem ubocznym laserowego usuwania makijażu permanentnego ust są blizny. W przypadku niewłaściwego wykonania, procedura może spowodować trwałe blizny. Może to nastąpić, gdy technicy usuwania nie są wykwalifikowani i nie używają odpowiednich długości fal. Ponadto, jeśli niewłaściwe długości fal są używane, procedura może spowodować poważne zakażenie.

Lasery to złożone instrumenty, które dostarczają pojedynczych długości fal światła. Różne rodzaje laserów działają w różny sposób. Niektóre lasery dostarczają ciepło poprzez dopasowanie do koloru obiektu. Niektóre dopasowują się do wody, a inne do innego koloru. Powstałe ciepło może powodować blizny i koagulację małych naczyń włosowatych w wardze. Ten efekt uboczny może również spowodować wybielenie naturalnie czerwonych ust.

Czytaj również:   Etapy gojenia się blizn - krok po kroku

Przed poddaniem się zabiegowi laserowego usuwania makijażu permanentnego ust, pacjenci powinni rozważyć ryzyko zmiany koloru. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku zakrytego makijażu permanentnego. Ponieważ makijaż permanentny ust jest tak delikatny w okolicy warg, może być trudny do usunięcia. Z tego powodu procedura powinna być wykonywana tylko przez wykwalifikowanych specjalistów od laserów. Ponadto pacjenci powinni przetestować zabieg na małej powierzchni, zanim się na niego zdecydują.

Koszt lasera YAG vs laser solny

Istnieje wiele czynników, które należy rozważyć przy wyborze zabiegu usuwania makijażu permanentnego ust. Po pierwsze, należy określić, czy można sobie pozwolić na cenę leczenia laserowego. Zabiegi laserowe są na ogół droższe niż usuwanie za pomocą soli fizjologicznej, ale cena zabiegu zależy od wielkości obszaru, który ma być poddany zabiegowi oraz od doświadczenia technika laserowego.

Zabiegi laserowe są nowoczesne i bezpieczne, ale powinny być wykonywane tylko przez wykwalifikowanego specjalistę. Zabieg jest prawie bezbolesny, a otaczające tkanki pozostają nieuszkodzone. Laserowe usuwanie tatuażu kosmetycznego może być jednak niebezpieczne, jeśli nie jest wykonywane przez przeszkolonego lekarza w odpowiednio wyposażonej klinice. Zazwyczaj zabieg laserowy wymaga kilku zabiegów. Laser YAG jest pierwszym wyborem do kosmetycznego usuwania tatuażu. Jego impulsy o niskiej i wysokiej mocy pomagają w ukierunkowaniu pigmentacji.

Laserowe usuwanie makijażu ust wymaga wielu zabiegów, a niektóre pigmenty mogą wymagać wielu zabiegów. Może również upłynąć kilka miesięcy, zanim kolor całkowicie zaniknie. Długość fali lasera i wielkość plamki lasera określają ilość pigmentu, która jest usuwana podczas zabiegu. Im większa plamka lasera, tym głębiej zostanie usunięty pigment.

Ogólnie rzecz biorąc, laser YAG jest bardziej skuteczny niż laser solny. Laser YAG jest również szybszy i bezpieczniejszy. Lasery YAG są zalecane dla osób z typami skóry Fitzpatricka 1-4. Kobieta z czerwono-brązowymi tatuażami na brwiach poddała się zabiegowi laserem QS Nd YAG (1064 nm). Po pierwszym zabiegu nastąpiło lekkie przyciemnienie, a po pięciu zabiegach osiągnęła całkowite oczyszczenie.

Laser YAG jest najlepszym wyborem dla chirurgii kosmetycznej, ponieważ jest łagodniejszy i może celować w określone struktury i kolory. Ponadto, lasery YAG mogą usuwać warstwę skóry za jednym razem, pozostawiając wszystko inne nietknięte. Zabieg trwa mniej niż godzinę. Na leczonych obszarach może pojawić się lekkie zaczerwienienie, ale zniknie ono po kilku godzinach.

Podobne tematy