Przeciwwskazania do laserowego usuwania makijażu permanentnego

Przeciwwskazania do laserowego usuwania makijażu permanentnego

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest opcją dla pacjentów, którzy są niezadowoleni ze swojego obecnego makijażu. Procedura jest bezpieczna i skuteczna, ale nie jest pozbawiona efektów ubocznych. Przed poddaniem się zabiegowi, pacjenci powinni rozważyć wszelkie potencjalne zagrożenia. Poniżej wymieniono niektóre z nich: Hiperpigmentacja, Alergie, Blizny keloidowe oraz Reakcje fotouczulające.

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z beautyfabric.com.pl

Hiperpigmentacja

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest procedurą kosmetyczną, która wykorzystuje lasery do usuwania pigmentacji skóry. Skuteczność tej procedury zależy od rodzaju skóry i obszaru hiperpigmentacji, który ma być leczony. W wielu przypadkach leczenie laserowe nie działa tak dobrze jak miejscowe kremy rozjaśniające skórę. Osoby z poważną hiperpigmentacją mogą skorzystać z zabiegów kosmetycznych, takich jak peelingi chemiczne.

Istnieją trzy różne rodzaje peelingów chemicznych, w zależności od rodzaju przebarwień, które masz. Peelingi te mają różną moc i są idealne dla różnych części ciała. Jednak niektóre rodzaje peelingów chemicznych mogą powodować zapalenie i dalsze przebarwienia. Jeśli obawiasz się ryzyka związanego z używaniem peelingów chemicznych, możesz wybrać niekwaśny peeling chemiczny, taki jak Vi Peels. Peelingi te wykorzystują połączenie TCA, kwasu retinowego, kwasu salicylowego i fenolu i nie powodują żadnych stanów zapalnych. Peelingi te są również na tyle bezpieczne, że można je stosować w połączeniu z innymi produktami, takimi jak hydrochinony, hydrokoton czy kwas kojowy.

Czas trwania zabiegu zależy od nasilenia pigmentacji i Twojego układu odpornościowego – te słowa pochodzą z serwisu . Usunięcie makijażu permanentnego może zająć kilka sesji, ale może on trwać nawet dwa lata. Po tym czasie, pigment będzie nadal zanikał, choć ramy czasowe będą się różnić. Pigmentacja może utrzymywać się przez kilka lat, w zależności od rodzaju pigmentu i jego interakcji ze skórą. Jeśli chcesz kontynuować noszenie makijażu, możesz udać się na sesje z rozwiązaniem nielaserowym, aby utrzymać wyniki.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego w przypadku hiperpigmentacji jest często poprzedzone stosowaniem kremów rozjaśniających skórę. W niektórych przypadkach ochrona przeciwsłoneczna jest wystarczająca, aby wyeliminować hiperpigmentację. Należy jednak pamiętać, że niektóre obszary ciała są zbyt wrażliwe na produkty na bazie hydrochinonu.

Czytaj również:   Czy laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest niebezpieczne?

W niektórych przypadkach hiperpigmentacja polaserowa, znana również jako pigmentacja pozapalna, może zająć miesiące lub nawet lata, aby całkowicie zniknąć bez leczenia. W ciężkich przypadkach, stan ten może być trwały, jeśli nie jest leczony.

Blizny keloidowe

Jeśli cierpisz na blizny keloidowe, możesz chcieć spróbować procedury ich usunięcia. Istnieje wiele dostępnych opcji. Niektórzy ludzie próbują wstrzykiwać leki, które mogą zmniejszyć grubość keloidu. Jednak ten zabieg ma ryzyko, w tym przerzedzenie skóry i trwałe zmiany w kolorze. Inną opcją jest krioterapia, która może odnieść pewien sukces w zmniejszaniu rozmiaru i wyglądu keloidu, ale może powodować ból i powstawanie pęcherzy.

Podczas gdy tworzenie się keloidów jest powszechne w większości typów skóry, Afroamerykanie mają wyższy wskaźnik powstawania blizn niż osoby rasy kaukaskiej. Są oni od sześciu do 16 procent bardziej narażeni na powstanie bliznowców, a pewną rolę mogą odgrywać skłonności genetyczne. Zabiegi laserowe na blizny przerostowe są świetną opcją dla tego typu blizn, a lasery Q-switch Nd-YAG są znane z tego, że są szczególnie skuteczne w leczeniu pacjentów o ciemnej pigmentacji.

Podczas gdy niektóre blizny nie są uważane za problem, blizny keloidowe są większe niż pierwotna rana i nie bledną. Ten typ blizny jest często bolesny, a skóra wokół blizny staje się przebarwiona. Blizna keloidowa zwykle powiększa się i staje się szersza niż pierwotna rana, a jej kolor jest często czerwony. Podobny rodzaj blizny, zwany blizną przerostową, rozwija się, gdy gojąca się rana jest poddawana napięciu. Ten dodatkowy nacisk powoduje, że blizna staje się grubsza niż normalnie.

Chociaż istnieją zagrożenia związane z laserowym usuwaniem tatuażu, są one stosunkowo niskie. Najgorszy scenariusz to słaba reakcja tuszu na zabieg. Jeśli tak się stanie, można zaplanować dodatkowe sesje, aby poprawić błąd. Dodatkowo, osoby o ciemniejszej skórze są bardziej narażone na rozwój blizn keloidowych. Niezależnie od związanego z tym ryzyka, laserowe usuwanie tatuażu jest nadal doskonałą opcją dla osób, które są zaniepokojone wyglądem swojego tatuażu.

Czytaj również:   Kiedy mogę się umyć po laserowym usuwaniu makijażu permanentnego?

Wśród pacjentów, którzy przeszli laserowe usuwanie tatuażu, 97 miało wiele tatuaży znanych jako cover-upy. W takich przypadkach ważne jest, aby wybrać laser odpowiedni dla typu skóry pacjenta. Proces ten zmniejszy ryzyko rozwoju keloidu lub blizny przerostowej.

Reakcje fotouczulające

Niektóre leki i medykamenty mogą powodować reakcje fotouczulające na laserowe usuwanie makijażu permanentnego. Niektóre z tych leków to retinoidy i Accutane. Jeśli bierzesz te leki, nie powinieneś poddawać się zabiegowi. Leki te mogą spowodować wysypkę lub inną reakcję alergiczną, która może trwać latami.

Istnieją również leki i rozwiązania miejscowe, które mogą zwiększyć Twoją wrażliwość na promieniowanie UV. Do środków tych należą Retin-A i Roaccutane. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia fotowrażliwości, należy zaprzestać stosowania tych produktów co najmniej 6 miesięcy przed poddaniem się zabiegowi. Ponadto należy unikać stosowania kremów zapachowych i produktów do opalania na 24 godziny przed zabiegiem.

Możesz również chcieć skonsultować się z lekarzem, jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki, które mogą powodować reakcję fotouczulającą. Niektóre leki, w tym leki na trądzik i leki na przeziębienie, są znane z tego, że zwiększają wrażliwość na promienie słoneczne UV. Przed zabiegiem należy poinformować technika laserowego o wszystkich przyjmowanych lekach.

Wiele leków alergicznych zawiera związki światłoczułe, które mogą wchodzić w interakcje z depilacją laserową. Niektóre z tych leków pochodzą z naturalnych źródeł. Mogą one jednak mieć negatywny wpływ na przebieg zabiegu. W zależności od dawki i czasu trwania leku, możesz chcieć unikać tych leków przez kilka dni przed wizytą.

Podobne tematy