Jak przygotować się do laserowego usuwania makijażu permanentnego?

Jak przygotować się do laserowego usuwania makijażu permanentnego?

Przed zabiegiem jest kilka rzeczy, które powinnaś zrobić, aby się przygotować. Należą do nich: niestosowanie żadnych leków z grupy NLPZ, produktów do opalania lub usuwanie strupów. Upewnij się również, że Twoja skóra jest wolna od wszelkich zmian trądzikowych i przebarwień.

Unikaj NLPZ

Przed poddaniem się laserowemu usuwaniu makijażu permanentnego, nie powinieneś brać żadnych NLPZ. Leki te mogą rozrzedzać krew, dlatego ważne jest, aby unikać ich na kilka dni przed zabiegiem. Leki te mogą również powodować sączenie i krwawienie. Leki, które mogą powodować sączenie to ibuprofen, aspiryna i kumadyna. Inne leki, które mogą powodować sączenie, to olej rybny, witamina E i niacyna.

Innym powodem unikania NLPZ przed laserowym usuwaniem tatuażu jest to, że mogą one powodować nadmierne zasinienie wokół procedury usuwania tatuażu. Na szczęście można znaleźć lek przeciwbólowy niebędący NLPZ, taki jak Tylenol, który jest metabolizowany w wątrobie i nie powoduje siniaków.

Unikaj produktów do opalania

Ważne jest, aby unikać używania produktów do opalania przed zabiegiem laserowego usuwania makijażu permanentnego. Łóżka opalające i produkty typu „fake tan” zawierają szkodliwe składniki, które mogą reagować z laserami, co utrudnia zabieg – sekcja ta jest udostępniona przez redaktora portalu . Niektóre z tych produktów tworzą również nieregularną pigmentację na skórze, co może spowodować, że zabieg będzie mniej skuteczny. Aby zapobiec ryzyku uszkodzenia skóry, należy unikać produktów do opalania przez sześć tygodni przed wizytą.

Unikaj zbierania strupków

Jedną z najważniejszych wskazówek przed zabiegiem laserowego usuwania makijażu permanentnego jest unikanie zbierania strupków. Strupki to warstwy rozbitego tuszu, które powstały pod powierzchnią skóry. Normalnie, strupki spadnie na własną rękę po około dwóch tygodniach. Niemniej jednak, dłubanie przy nich jest złym pomysłem, ponieważ może to doprowadzić do poważnej infekcji, a nawet do powstania blizny.

Czytaj również:   Ciąża a laserowe usuwanie tatuażu - czy istnieją przeciwwskazania?

Obrzęk powinien ustąpić w ciągu czwartego lub piątego dnia, a skóra może być sucha i nieco swędząca. Strupki zaczną się łuszczyć, a kolor zacznie powracać. Po odpadnięciu strupów, codziennie nakładaj na skórę balsam. Pamiętaj, aby nie dłubać przy strupkach, ponieważ robienie tego może spowodować blizny lub słabe utrzymanie koloru.

Strupki są niekomfortowe i możesz chcieć je ukryć przez kilka dni. Jeśli stwierdzisz, że musisz zrywać strupek, umyj go dokładnie wodą z mydłem. Alkohol jest również skutecznym środkiem leczniczym. Nie należy jednak stosować alkoholu na świeżej ranie.

Jeśli nie możesz uniknąć skubania strupów, powinieneś zastosować Neosporin, maść z antybiotykiem dostępną bez recepty. Neosporin należy stosować trzy razy dziennie, przez co najmniej trzy dni. To ochroni Twoją osłabioną skórę przed infekcją. Po trzech dniach można usunąć maść Neosporin i wystawić miejsce na działanie powietrza. Pozwoli to skórze zagoić się i przygotować do kolejnego zabiegu.

Podobne tematy