Domowe sposoby na pozbycie się blizn

Domowe sposoby na pozbycie się blizn

Jeśli masz blizny, prawdopodobnie chcesz użyć naturalnych środków do usuwania blizn. Ocet jabłkowy, olej kokosowy i olejek lawendowy to niektóre popularne opcje. Składniki te pomagają skórze się zagoić, a także mogą zapobiegać powstawaniu blizn. Poniżej wymieniono kilka innych naturalnych środków, które możesz chcieć wypróbować. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji. Pamiętaj również, aby utrzymać ranę w stanie wilgotnym. Nakładanie surowego masła shea lub oleju kokosowego na ranę może pomóc w utrzymaniu wilgotności tego obszaru.

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z beautycreator-blog.pl

Ocet jabłkowy

Być może słyszałaś o zdolności octu jabłkowego do zmniejszania wyglądu blizn i redukowania ich zaczerwienienia. Jego właściwości antybakteryjne i zdolność do równoważenia poziomu pH Twojej skóry sprawiają, że jest to dobry środek na blizny. Aby użyć octu jabłkowego na blizny, możesz rozcieńczyć go z wodą i wklepać go na dotkniętym obszarze za pomocą wacika. Możesz powtarzać zabieg przez tak długo, jak to konieczne, aż blizna zniknie.

Olej kokosowy

Nakładanie oleju kokosowego na blizny pomoże im z czasem wyblaknąć – fragment ten jest autorstwa redaktora strony . Możesz stosować olej dwa lub cztery razy dziennie w zależności od problemu z bliznami. Pamiętaj, aby pozwolić olejowi wsiąknąć, zanim spłuczesz go ciepłą wodą. Nie stosuj nadmiernie oleju, ponieważ może on powodować powstawanie wykwitów. Innym popularnym środkiem na blizny jest masło shea. Zawiera ono kwasy tłuszczowe omega, które pomagają rozjaśnić i wyrównać blizny. Można je nakładać na blizny okrężnymi ruchami w zależności od potrzeb.

Aloes

Możesz użyć domowych środków z aloesu, aby pozbyć się blizn, ponieważ jest to naturalny środek na wiele problemów skórnych. Pomaga ukoić skórę, regeneruje uszkodzone tkanki i sprzyja gojeniu się ran. Możesz kupić roślinę Aloe Vera w sklepie ze zdrową żywnością lub zamówić ją online. Wystarczy wziąć liść rośliny Aloe Vera, przeciąć go na pół i nałożyć żel na obszar, który ma być leczony. Żel należy pozostawić na co najmniej 30 minut, aby zadziałał.

Czytaj również:   Czy można usunąć laserem tylko połowę tatuażu?

Olejek lawendowy

Olejek eteryczny z lawendy może pomóc zmniejszyć blizny poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Olejek może być stosowany na dotknięty obszar w małych ilościach i może przyspieszyć proces gojenia. Olejek eteryczny z lawendy jest również kojący i może pomóc zmniejszyć wygląd blizn. Olejek eteryczny z lawendy może szczypać na świeżych ranach, ale pomoże zmniejszyć blizny w miarę gojenia się rany.

Miód manuka

Antybakteryjne i przeciwzapalne właściwości miodu manuka sprawiają, że jest on doskonałym środkiem do leczenia ran skórnych, trądziku i blizn. Antyseptyczne i antybakteryjne właściwości miodu manuka pomagają leczyć problemy skórne, w tym egzemę, pryszcze i blizny. W połączeniu z innymi środkami domowymi, miód manuka może być naturalną odpowiedzią na wszystkie problemy skórne.

Arkusz z żelem silikonowym

Samoprzylepny arkusz z żelem silikonowym może być stosowany do wygładzania nierównych blizn, w tym blizn chirurgicznych. Arkusze te są dostępne w aptekach i można je przyciąć, aby dopasować do dotkniętego obszaru. Arkusz jest wielokrotnego użytku i trwały, utrzymuje się do miesiąca. Klej jest łatwy do nałożenia i usunięcia, i pozostaje na miejscu z lekkim bandażem. Prześcieradło może być noszone w dzień i w nocy.

Podobne tematy