Mezoterapia igłowa na cellulit

Mezoterapia igłowa na cellulit

Mezoterapia igłowa to najpopularniejsza procedura medycyny estetycznej. Najczęściej jednak kojarzona jest z zabiegami na twarz. Tymczasem zabiegi iniekcyjne doskonale sprawdzają się również w wyszczuplaniu ciała i redukcji cellulitu. Alidya to innowacyjny preparat do mezoterapii igłowej na cellulit, który likwiduje główną przyczynę „pomarańczowej skórki” – wyłapuje jony żelaza z komórek skóry i przywraca im prawidłowe właściwości.

Jakie są przyczyny cellulitu?

Za główne przyczyny cellulitu uznaje się: siedzący tryb życia, nałogi, dietę bogatą w produkty wysokoprzetworzone, a także wpływ hormonów żeńskich (estrogenów). To wszystko sprawia, że w organizmie na poziomie cząsteczkowym i komórkowym zachodzą niekorzystne reakcje, które mogą być przyczyną cellulitu.

W niedawnych badaniach zauważono, że w tkance objętej cellulitem gromadzą się nieprawidłowe ilości jonów żelaza. Zwiększenie przepuszczalności naczyń włosowatych może powodować obecność żelaza w tkance podskórnej, które działa drażniąco, wywołuje przewlekły stan zapalny, degenerację adipocytów (komórek tłuszczowych) i zmianę pH tkanek. To wszystko może doprowadzić do powstania cellulitu.

Co to jest Alidya?

Preparat Alidya to wynik najnowszych osiągnięć w dziedzinie zwalczania cellulitu. Jest to preparat do mezoterapii igłowej, służący do redukcji cellulitu i zapobiegania jego powstawaniu. Neutralizuje jony żelaza, które działają na organizm toksycznie. Alidya detoksykuje, przywraca naturalne pH tkanek i zapewnia równowagę struktury tkanki tłuszczowej. Ten bogaty w aminokwasy i cukrowce preparat poprawia także krążenie tętnicze i drenaż osmotyczny istoty międzykomórkowej oraz korzystnie wpływa na odbudowę białek tworzących macierz i likwidację wolnych rodników.

Mezoterapia igłowa na cellulit dostępna m.in. w Klinice Miracki w Warszawie, przywraca skórze jędrność, gładkość i właściwy wygląd. Co ciekawe, Alidya działa również profilaktycznie. Nawet u osób, u których nie ma jeszcze objawów cellulitu, wzmacnia system obronny tkanek przed szkodliwym działaniem jonów żelaza i zmniejsza skutki już powstałych uszkodzeń w materiale biologicznym na poziomie cząsteczkowym.

Czytaj również:   Różnica między czerwonymi i fioletowymi rozstępami

Należy pamiętać, że mezoterapia igłowa na cellulit nie jest zabiegiem odchudzającym. Zastosowanie preparatu Alidya powoduje zmniejszenie obrzęku i redukcję cellulitu, a nie eliminację tkanki tłuszczowej.

Jak działa mezoterapia igłowa na cellulit?

Zabieg preparatem Alidya jest skuteczną i bezpieczną metodą leczenia cellulitu. Podaje się go pod skórę metodą mezoterapii igłowej. Roztwór podawany jest bardzo powierzchownie w warstwę skóry. Dla pełnego komfortu skóra znieczulana jest kremem anestetycznym. Zabieg wykonywany jest przez lekarza. Preparat może zostać podany w zasadzie w każdej okolicy, choć najczęściej stosowany jest na uda i pośladki. Sesja trwa około pół godziny. Zabieg powtarzany jest co 7 dni przez kolejne 7-12 tygodni.

Mezoterapia igłowa na cellulit działa poprzez:

  • rozpuszczenie i wyeliminowanie wtórnych pozakomórkowych elementów toksycznych, które zaburzają mikrokrążenie naczyniowe;
  • poprawę dotlenienia tkanek;
  • dostarczanie składników biologicznych do restrukturyzacji macierzy zewnątrzkomórkowej;
  • normalizację fizjologicznej tkanki tłuszczowej.

Wszystko to przyczynia się do likwidacji „pomarańczowej skórki”. Pozytywne skutki działania mezoterapii igłowej na cellulit utrzymują się nawet do kilkunastu miesięcy od zastosowania. Aby jednak zachować ciągłość efektu zdrowej tkanki, zaleca się raz w roku powtórzyć terapię. W celu wzmocnienia skuteczności zabiegu warto skorzystać z terapii łączonej, składającej się z mezoterapii igłowej na ciało oraz takich zabiegów, jak endermologia czy drenaż limfatyczny.Masz więcej pytań? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy