E-zwolnienie po zabiegu medycyny estetycznej

W pewnych sytuacjach osobie po przebytym zabiegu medycyny estetycznej przysługuje zwolnienie lekarskie. A jak wygląda sytuacja w przypadku e-zwolnienia? Czy również w tej sytuacji jest to możliwe? Jakie są zalety skorzystania z takiego rozwiązania?

E-zwolnienia po zabiegu medycyny estetycznej – czy można skorzystać z tego rozwiązania?

Choć w większości przypadków zabiegi medycyny estetycznej są całkowicie nieinwazyjnie i prawie bezbolesne, a do bardziej inwazyjnych zabiegów można zaliczyć operacje plastyczne, w niektórych sytuacjach tego rodzaju usługi będą wymagały pewnego okresu rekonwalescencji. W uzasadnionych przypadkach możliwe jest uzyskanie zwolnienia po wykonanym zabiegu medycyny estetycznej. Z tej możliwości można skorzystać tylko w sytuacji, w której zabieg wykonywany jest przez osobę uprawnioną do jego wystawianie, czyli np przez lekarza. Sytuacja się komplikuje, gdy zabieg został wykonany m.in. przez kosmetologa. Długość trwania takiego zwolnienia będzie zależała do tego, jak długo będą utrzymywały się utrudniające normalne funkcjonowanie dolegliwości po przeprowadzonym zabiegu. Do objawów, które mogą być przesłanka do wystawienia tego zwolnienia, można zaliczyć obrzęk, opuchnięcie, czy dolegliwości bólowe – pomysł na ten fragment jest zaczerpnięty ze strony michalakmed.pl. Możesz skorzystać z opcji L4 na jeden dzień. Po otrzymaniu zwolnienia należy stosować się do zaleceń lekarza, czyli zrezygnować z pracy zarobkowej oraz gdy jest taka konieczność skupić się na rekonwalescencji w warunkach domowych i zrezygnować z ćwiczeń. Osoba poddawana zabiegowi, gdy powstają ku temu właściwe okoliczności, może skorzystać z dwóch możliwości. L4 może wystawione w tradycyjny sposób. Drugą opcją jest skorzystanie z możliwości e-zwolnienia, czyli tego w formie elektronicznej.

E-zwolnienie – dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości?

E-zwolnienie lekarskie to dogodne rozwiązanie zarówno z perspektywy lekarza, jak i pacjenta. Korzyścią skorzystania z tej możliwości jest przede wszystkim oszczędność czasu i pełnia komfortu. Rozwiązanie to oszczędzi pacjentom wyczekiwania w kolejkach. To idealna możliwość dla osób, które nie mogą oczekiwać na rejestracje w formie stacjonarnej. Natomiast lekarz dzięki takiej możliwości nie musi się martwić o przechowywanie, dostarczanie i pobieranie określonych dokumentów. To wygoda zarówno dla pacjenta, jak i lekarza. Dodatkowo lekarz może uniknąć wypełniania mnóstwa danych, ponieważ po wpisaniu PESELu większość informacji powinna zostać uzupełniona w sposób automatyczny. Dzięki temu bez dostarczenia L4 przez pracownika pracodawca szybko otrzyma dany dokument w wersji elektronicznej. Warto pamiętać, że osoba pracująca w przedsiębiorstwie ma konieczność jedynie poinformować pracodawcę o nieobecności w dogodny dla niej sposób. Zwolnienie elektroniczne to doskonała alternatywa dla osób, które nie mogą w danym momencie stawić się w danej placówce. Obecnie to rozwiązanie jest uznawane za normę, co w znaczny sposób ułatwia życie pacjentom. E-zwolnienie oznacza również koniec zmartwień pracownika o zasiłek chorobowy, jak również opiekuńczy. Osoba przebywająca na zwolnieniu nie tylko nie musi dostarczać dokumentu w ciągu 7 dni, ale również może liczyć na szybsze pozyskanie należnego świadczenia. Proces dostarczanie informacji jest całkowicie zautomatyzowany. Przez to pracownik nie musi obawiać się, że informacja nie zostanie dostarczona zarówno do pracodawcy, jak i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Czytaj również:   Różnica między czerwonymi i fioletowymi rozstępami


Podobne tematy